Mieszkanie studenckie – jak ochronić swoje rzeczy przed zniszczeniem lub ewentualną kradzieżą?

Mieszkanie studenckie – jak ochronić swoje rzeczy przed zniszczeniem lub ewentualną kradzieżą?

Pierwsza wyprowadzka z domu rodzinnego jest momentem stresującym nie tylko dla rodziców młodego człowieka, ale też dla niego samego. Ta chwila zazwyczaj przypada na czasy studenckie, gdyż podjęcie wymarzonych studiów często wiąże się z wyjazdem do innego miasta. Skromny budżet, którym gospodaruje młoda i dopiero usamodzielniająca się osoba, może zostać mocno nadszarpnięty z powodu ewentualnej kradzieży lub zniszczenia cennych przedmiotów. Jak uchronić się przed skutkami takich sytuacji? Dobrym wyborem jest odpowiednie ubezpieczenie mienia ruchomego.

Pierwszym krokiem do tego, aby zadbać o swoje rzeczy, jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Dobre zamki jednak niekiedy nie są wystarczające. Warto więc zawczasu pomyśleć o ubezpieczeniu mienia. Dobrym wyborem jest pakiet ERGO 7 od ERGO Hestii – to kompleksowe ubezpieczenie, które obejmie także ubezpieczenie mienia odpowiednie do potrzeb studenta. Z artykułu dowiesz się więcej na jego temat.

Mieszkanie dla studentów – co warto wziąć „na swoje”?

Życie studenckie to przede wszystkim nauka, więc w wyposażeniu mieszkania dla studentów nie powinno zabraknąć komputera bądź tabletu, dzięki któremu będziesz mógł swobodnie korzystać z internetu. Jeśli jesteś fanem filmów i seriali, z pewnością wygodniej będzie je oglądać na telewizorze niż na małym ekranie komputera. Zakup TV jest więc dobrą opcją. To często drogie sprzęty, dlatego też od razu warto pomyśleć o ich ubezpieczeniu.

W mieszkaniu przeznaczonym dla studentów zazwyczaj nie ma miejsca na urządzenie profesjonalnego gabinetu. Warto więc zainwestować w wygodny i dopasowany do indywidualnych potrzeb fotel do pokoju (np. gamingowy). Taki element wyposażenia nie należy do tanich, jednak nie warto oszczędzać na swoim zdrowiu – dobrze dopasowany do kręgosłupa fotel sprawi, że Twoje plecy będą Ci wdzięczne.

Ubezpieczenie mienia – rzeczy osobistych i wyposażenia – w mieszkaniu studenta – czy warto?

Twoje cenne sprzęty możesz ubezpieczyć w ramach ubezpieczenia mienia (rzeczy osobistych i wyposażenia) w ramach ERGO 7. Niezależnie od tego, czy przyczyną ich zniszczenia bądź utraty będzie zdarzenie losowe, czy umyślne działanie innej osoby (kradzież lub zniszczenie przez osobę trzecią), możesz uzyskać rekompensatę z tego tytułu. Pożary i powodzie to zdarzenia, które mają miejsce – na szczęście – relatywnie rzadko. Pakiet ERGO 7 chroni mienie nie tylko od takiego rodzaju zdarzeń. Co jeszcze jest chronione w mieszkaniu studenta?

W skład ubezpieczenia wchodzi także rozmrożenie zapasów gospodarczych czy przepięcie w instalacji, które powoduje szkody w sprzęcie RTV i AGD. Takie ubezpieczenie zapewnia więc kompleksową ochronę mienia zarówno przed żywiołami, jak i znacznie bardziej prozaicznymi zdarzeniami. Wywołanie pożaru może zdarzyć się zupełnie przypadkowo – wystarczy chwila nieuwagi podczas gotowania bądź zostawienie niewyłączonego żelazka. Równie ważna jest jednak ochrona przed zdarzeniami, na które student nie ma wpływu, czyli przede wszystkim kradzieże. Utrata cennych przedmiotów może być wyjątkowo bolesna dla budżetu młodego człowieka, dlatego też warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie.

Ubezpieczenie mienia od Ognia i Zdarzeń Losowych występuje w 3 wariantach, które chronią rzeczy ubezpieczonego w różnym stopniu (wariant I od zdarzeń losowych, wariant II obejmujący dodatkowo przepięcie w wyniku gwałtownej zmiany napięcia w sieci elektrycznej i rozmrożenie, wariant III – tzw. All Risk, czyli ochrona od wszystkich zdarzeń niewyłączonych w OWU). Możesz więc wybrać kompleksową ochronę, która będzie dokładnie dopasowana do Twoich potrzeb.

Dobrym rozwiązaniem jest także wykupienie dodatkowo OC w życiu prywatnym w ramach ERGO 7, które zapewnia ochronę również na wypadek szkód wyrządzonych przez ubezpieczonego na mieniu lub osobie trzeciej. Dzięki temu chronisz się przed finansowymi konsekwencjami potencjalnych szkód, które możesz wyrządzić np. współlokatorowi. Takie kompleksowe połączenie sprawi, że Twój budżet będzie możliwie najbardziej bezpieczny.

Pakiet ERGO 7 od ERGO Hestii pozwoli Ci wkroczyć w dorosłość i studenckie życie bez obaw, że Twoje cenne rzeczy zostaną bezpowrotnie utracone w wyniku zdarzeń losowych bądź kradzieży. Z pewnością łatwiej będzie Ci się przystosować do samodzielności, mając o jedno zmartwienie mniej!

Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA.
Szczegółowe informacje o opisywanych produktach, w tym wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności znajdziesz w aktualnych Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia dostępnych na stronie internetowej ERGO Hestii.

Kto podlega obowiązkowi ubezpieczenia społecznego?
Ubezpieczenie na życie – co obejmuje i czy warto w nie zainwestować?
Ubezpieczenie nnw co to, co obejmuje i czy warto wykupić?